Jon has logged 51 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightmare in Blood

Nightmare in Blood

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shake! Otis at Monterey

Shake! Otis at Monterey

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Demon Lover

My Demon Lover

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Voltage

High Voltage

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oh, God!

Oh, God!

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marcy Learns Something New

Marcy Learns Something New

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Money Plane

Money Plane

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fit to Kill

Fit to Kill

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mr. No Legs

Mr. No Legs

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rad

Rad

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
L.A. Wars

L.A. Wars

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★½
Edit this entry