Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rush: Beyond The Lighted Stage

Rush: Beyond The Lighted Stage

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pop Redemption

Pop Redemption

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Amon Amarth: The Pursuit of Vikings: 25 Years In The Eye of the Storm

Amon Amarth: The Pursuit of Vikings: 25 Years In The Eye of the Storm

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Welcome to the Rileys

Welcome to the Rileys

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Blizzard of Souls

Blizzard of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★
Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Själö - Island of Souls

Själö - Island of Souls

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★½
Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Moby Dick

Moby Dick

1998
×
★★½
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
7500

7500

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
School of Rock

School of Rock

2003
×
Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Level 16

Level 16

2018
×
★★½
Edit this entry