RSS feed for ‍AntiCommunism
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
06
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Edit this entry  
05
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
½
Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Edit this entry  
17
It

It

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crank

Crank

2006
×
Edit this entry  
27
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
26
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★
Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★
Edit this entry  
15
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★
Edit this entry  
13
The Friends of Eddie Coyle

The Friends of Eddie Coyle

1973
×
★★
Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★
Edit this entry  
05
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
Edit this entry  
28
Network

Network

1976
×
Edit this entry  
26
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★
Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
14
Seeing in the Rain

Seeing in the Rain

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
New York Is Killing Me

New York Is Killing Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Killer Bean

The Killer Bean

1996
×
★★
Edit this entry  
01
Too Early/Too Late

Too Early/Too Late

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hand No.2

Hand No.2

1976
×
★★★
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★
Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

1994
×
½
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Edit this entry  
24
Waiting for Commercials

Waiting for Commercials

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Videotape Study No. 3

Videotape Study No. 3

1967
×
★★★★★
Edit this entry