RSS feed for Elias

Elias has logged 87 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brightburn

Brightburn

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moon of Avellaneda

Moon of Avellaneda

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry