• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Ammonite

    ½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Made in Italy

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dracula

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Noelle

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½