• No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

  • 8:46

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★