• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★