Sort by

Evan Sherman has logged 424 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Headshot

Headshot

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night School

Night School

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★½
Edit this entry