RSS feed for eshq

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Ember

  Ember

  ★★

  Demirkubuz'un eski filmlerindeki hissiyata bir nebze daha yakın olan, bir kadın üzerinden erkek mücadelesini anlattığı yine filmlerinde bilindik tema olan "Kadın Aldatması" üzerinden giden bir film olmuş. Kor, aslında bize kadının içindeki sönmeyen bir ateşi anlattığı fakat toplum içerisinde istediklerini elde etme konusunda ne kadar zorlandığı konusunu gözler önüne sunuyor. İçerik fazlasıyla zorlama gelse de oyunculukların gücü filmi toparlamaya yetmiş. Verilen mesajları beğenmedim, toplum eleştirisi yoktu. Durum filmi mahiyetinde olanı yansıtırken de sadece belli öğeler kullanarak bunu yapmak da tuhaftı.…

 • SIFIR BİR

  SIFIR BİR

  ★★★½

  B Film yapımlarda özellikle "Vigilante" tarzda ülkemizdeki büyük eksik olan bir kısmın neredeyse tamamını rahatlıkla kapatabilen bir film Sıfır Bir. Hiç öyle şiddet öven, alt kültürle dalga geçecek yorumlar yapmayacağım. Zira ülkemizde izleyici kitlesine göre karar verilen bir entelektüel seviye belirleme durumu var. Tanrı Kent filmini izleyip "Abiii, çok iyi ya" diyen tiplerin Sıfır Bir gibi bir yapıma burun çevirmeleri tamamen özentilik, snopluk. Müziklerinden kurgusuna, senaryosundan çekimlerine kadar iyi bir film bu. Türkiye sinemasında olan büyük bir boşluğu dolduran ve farklı oyuncular ve metinlerle devam etmesi gereken bir tür oluştu.
  Bunu okurken burun çevirenlerin beğeneceği tüm filmlerde işlenen konuların, burada yapılmaya çalışılan kadar cesaret taşımadığını düşünüyorum.

Popular reviews

More
 • Me Before You

  Me Before You

  ★★★

  Will Traynor (Sam Claflin) zengin, başarılı, yakışıklı, yaşamayı seven ve istediği her şeye sahip olan genç bir adamdır. Ancak talihsiz bir motosiklet kazası sonrası felç kalınca yaşama hevesini kaybetmiş, ölmeyi düşünmeye başlamıştır. Louisa Clark (Emilia Clarke) ise bir kafede garsonluk yapan, hayatta fazla bir başarısı ve beklentisi olmayan, her daim ablasının gölgesinde kalmış bir kadındır. Lou kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve Will'in bakıcısı olarak çalışmaya işe alınır.
  Film Emilia Clark içerir!
  diyerek söze başlamakta fayda görüyorum.…

 • Sully

  Sully

  ★★★

  Eastwood'un son yıllarda denediği farklı tarzlardan filmlerinden biri oldu Sully. Konusu derin olmayan, fakat ilgi çekici bir olay hakkında 1,5 saatlik bir film yapabilmiş. Sinema açısından başarılı fakat mesaj ve kurgu anlamında zayıf buldum. Sürekli Amerika propagandası yapılması, kahramanlığın abartılması durumları harici film derli toplu biçimde, gerçekçi görüntülerle kotarılmış.
  İzleyin. Güzel vakit geçirtecektir.