Sort by

Adrianna has logged 231 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Archivettes

The Archivettes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Astrologer

The Astrologer

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Lizard

Black Lizard

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Queer Japan

Queer Japan

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
City of Trees

City of Trees

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Variety

Variety

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Rose King

The Rose King

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Sense of History

A Sense of History

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Other Music

Other Music

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Net

The Net

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
Desperate Lives

Desperate Lives

1982
×
Edit this entry  
07
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bones

Bones

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★
Edit this entry  
25
Forgotten Roads

Forgotten Roads

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Falling

Falling

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Paul Lynde Halloween Special

The Paul Lynde Halloween Special

1976
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gossamer Folds

Gossamer Folds

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★★½
Edit this entry