• Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sons of Rizk 2

    ★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★

  • Midsommar

  • Sabea El Boromba

  • Casablanca

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • 122

    ★★½

  • Mirage

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Gunshot

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Karmooz war

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Midnight Sun

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Photocopy

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Sheikh Jackson

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • The Insult

    ★★★½

  • Wajib

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Forced Escape

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Beauty and the Dogs

    ★★★½

  • Everything, Everything

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Bank El Hazz

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Wind River

    ★★★½