• Call Me by Your Name

    ★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Allied

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • Pink

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Jason Bourne

    ★★★

  • 30 Years Ago

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★★½

  • Blood Father

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Clash

  • At the End of the Tunnel

    ★★★

  • Hepta: The Last Lecture

    ★★★★

  • I Am Wrath

    ★★

  • Hush

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Don't Breathe

    ★½

  • London Has Fallen

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Dilwale

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Joy

    ★★★★

  • Creed

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

    ★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Secret in Their Eyes

    ★★★½

  • The Walk

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Eye in the Sky

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Black Mass

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • The Transporter Refueled

    ★★★

  • Sinister 2

    ★★★

  • Sons of Rizk

  • The Gallows

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • San Andreas

    ★★

  • Poltergeist

    ★★

  • Sicario

    ★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

    ★★★

  • Little Boy

    ★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ★★★

  • The Longest Ride

    ★★★

  • Captain Egypt

  • Furious 7

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★★

  • Insurgent

    ★★

  • Broken Horses

    ★★★

  • Child 44

    ★★★

  • Run All Night

    ★★★½

  • Youm Malouch Lazma