• Focus

    ★★★½

  • Regatta

  • Ex Machina

    ★★★

  • Taken 3

    ★★

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★★

  • Dumb and Dumber To

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★★

  • Citizenfour

    ★★★★

  • The Judge

    ★★★★★

  • The Island 2

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Who Am I

    ★★★★

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★★

  • Still Alice

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Predestination

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • If I Stay

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★★

  • Let's Be Cops

    ★★★

  • The Expendables 3

    ★★

  • World War III

  • The Blue Elephant

    ★★★½

  • Animal

    ★★

  • 22 Jump Street

  • Maleficent

    ★★★

  • Drive Hard

    ★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★

  • Blended

    ★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★½

  • My Wife and My Wifey

  • 13 Sins

    ★★★★

  • The Other Woman

    ★★★★½

  • Divergent

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★★★

  • Winter's Tale

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Non-Stop

    ★★★

  • The Monuments Men

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • American Hustle

    ★★★★

  • Factory Girl

    ★★★★

  • Out of the Furnace

    ★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Homefront

    ★★★

  • Benim Dünyam

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Escape Plan

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Oculus

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • The Double

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • About Time

    ★★★

  • Lion Heart