• Lady Bird

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Hush

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Citizen

    ★★★½

  • Allied

    ★★★

  • What's Eating Gilbert Grape

    ★★★½

  • Any Given Sunday

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★½

  • The Merchant of Venice

    ★★★½

  • Sunset Boulevard

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★

  • Chungking Express

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Hepta: The Last Lecture

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Factory Girl

    ★★★★