Sort by

esme has logged 25 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Read the review Edit this entry