• Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Chair

  • The Windshield Wiper

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bestia

  • Cruella

    ★★★★½

  • Pure

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★★

  • Affairs of the Art

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I Am Greta

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The World to Come

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Cowboys

    ★★★★★

  • Mrs. America

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • BoxBallet

    ★★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Klaus

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★

  • Bento Harassment

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • National Theatre Live: All About Eve

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • On the Basis of Sex

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Tell It to the Bees

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Rafiki

    ★★★

  • Bao

  • Period. End of Sentence.