Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Michael McIntyre: Showman

Michael McIntyre: Showman

2020
×
Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peter's Friends

Peter's Friends

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
Edit this entry  
31
The Switch

The Switch

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Running with Scissors

Running with Scissors

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Blackpool Express

Murder on the Blackpool Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Flower

Flower

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Never Promised You a Rose Garden

I Never Promised You a Rose Garden

1977
×
Read the review Edit this entry  
12
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tuscaloosa

Tuscaloosa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry