esme 🌱 has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry