• Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★★½

  • A Perfect Pairing

    ½

  • The Valet

    ★★★½

  • Senior Year

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Royal Treatment

    ½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Let's Get Merried

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Barber Westchester

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★