Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nikki Glaser: Good Clean Filth

Nikki Glaser: Good Clean Filth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frownland

Frownland

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crush and Blush

Crush and Blush

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
07
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry