Sort by

esop has logged 210 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
Let's Get Merried

Let's Get Merried

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rodeo and Juliet

Rodeo and Juliet

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry