Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild Berries

Wild Berries

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Hunger

Hunger

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Edit this entry