Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Tin & Tina

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • The Apology

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Smile

    ★★½

  • The Good Nurse

    ★★½

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★★

  • Who Invited Them

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • F9

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Someone Has to Die

    ★½

  • Rebecca

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Saria

    ★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Warning: Do Not Play

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • 1BR

    ★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★