RSS feed for esteban

esteban has logged 98 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
21
Olly Alexander: Growing Up Gay

Olly Alexander: Growing Up Gay

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
King of the Belgians

King of the Belgians

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Edit this entry  
02
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
White Fang

White Fang

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Paradise Trips

Paradise Trips

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Edit this entry