Sort by

Esteban has logged 219 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When the Game Stands Tall

When the Game Stands Tall

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Partners By Accident

Partners By Accident

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annie

Annie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolphin Tale 2

Dolphin Tale 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serena

Serena

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Homefront

Homefront

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The November Man

The November Man

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Horns

Horns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Captive

The Captive

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry