Sort by

Esteban has logged 230 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie St. Cloud

Charlie St. Cloud

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
5 Flights Up

5 Flights Up

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okey, Mister Pancho

Okey, Mister Pancho

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Not Without My Daughter

Not Without My Daughter

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Best Laid Plans

Best Laid Plans

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Touchy Feely

Touchy Feely

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
3 Millones

3 Millones

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The 33

The 33

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry