• Turning Red

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Squid Game

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

  • Murder by the Coast

  • Luca

    ★★★★

  • Tío

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Selection Process

    ★★★★½

  • Burrow

  • Loop

    ★★★½

  • Reality

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • An Optical Illusion - Interval

  • This Is Paris

  • Never Gonna Snow Again

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Veneno

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Hell and Such

  • Si me borrara el viento lo que yo canto

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Heat

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Remarkable Tale

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • CRSHD

    ½

  • Circus of Books

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★