• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Memoria

    ★½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★★

  • The Novice

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½