Sort by

Esther has logged 60 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Donald Trump The Chosen

Donald Trump The Chosen

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Edit this entry  
22
Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

Revolutionary Girl Utena: The Adolescence of Utena

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Death of a Ghost Hunter

Death of a Ghost Hunter

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Sada

Sada

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Livescream

Livescream

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lost in New York

Lost in New York

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Day When...

The Day When...

1997
×
Edit this entry  
09
Sungazer

Sungazer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
Edit this entry