Sort by

Esther has logged 16 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decker: Port of Call: Hawaii

Decker: Port of Call: Hawaii

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
The 3rd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 3rd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
Edit this entry