• Kate

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • Spirit Untamed

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Ride or Die

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Double Patty

    ★★★★★

  • Ainbo: Spirit of the Amazon

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Summerland

    ★★★★½

  • Ava

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Sibyl

    ★★★★