RSS feed for Rob

Rob has logged 257 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★½
Edit this entry  
28
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Edit this entry  
27
The Voices

The Voices

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
Edit this entry  
23
Sunshine Superman

Sunshine Superman

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Focus

Focus

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★
Edit this entry  
13
JCVD

JCVD

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★
Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Taken 3

Taken 3

2014
×
Edit this entry  
01
Time to Choose

Time to Choose

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Birdman

Birdman

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★½
Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Judge

The Judge

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Edit this entry  
22
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cooties

Cooties

2014
×
★★
Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Captains

The Captains

2011
×
★★
Edit this entry  
15
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★
Edit this entry  
15
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Minions

Minions

2015
×
★★
Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry