RSS feed for Rob

Rob has logged 18 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Craigslist Joe

Craigslist Joe

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
23
Dirty Wars

Dirty Wars

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★½
Edit this entry  
17
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★
Edit this entry  
17
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★
Edit this entry  
11
Enquiring Minds: The Untold Story of the Man Behind the National Enquirer

Enquiring Minds: The Untold Story of the Man Behind the National Enquirer

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★
Edit this entry  
01
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Edit this entry