RSS feed for Rob

Rob has logged 193 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Goon

Goon

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
Cat People

Cat People

1982
×
★★½
Edit this entry  
03
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
Plus One

Plus One

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Vibrations

Vibrations

1996
×
★★½
Edit this entry  
03
In Fear

In Fear

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Brotherhood of Satan

The Brotherhood of Satan

1971
×
★★
Edit this entry  
02
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★½
Edit this entry  
02
B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin

B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Sword and the Sorcerer

The Sword and the Sorcerer

1982
×
★★½
Edit this entry  
02
Scarlet Diva

Scarlet Diva

2000
×
★½
Edit this entry  
02
Fire Maidens of Outer Space

Fire Maidens of Outer Space

1956
×
★★½
Edit this entry  
27
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★
Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
It

It

1990
×
★★½
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Filmed in Supermarionation

Filmed in Supermarionation

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Edit this entry