RSS feed for Rob

Rob has logged 214 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
★★
Edit this entry  
08
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Missing Link

Missing Link

1988
×
★★
Edit this entry  
08
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Aroused

Aroused

1966
×
★★
Edit this entry  
08
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Edit this entry  
07
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★½
Edit this entry  
07
Highlander 2: The Quickening

Highlander 2: The Quickening

1991
×
★½
Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jeopardy

Jeopardy

1953
×
★★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Superheroes

Superheroes

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
300

300

2006
×
★★½
Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
05
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry