Sort by

Rob has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Clerk

Clerk

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★½
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Jungle

Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
08
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
BMX Bandits

BMX Bandits

1983
×
★★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Inventing David Geffen

Inventing David Geffen

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shelby American

Shelby American

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Survivor

Survivor

2015
×
★★
Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★
Edit this entry  
19
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Initial D

Initial D

2005
×
★½
Edit this entry  
14
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry