RSS feed for Rob

Rob has logged 303 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★
Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★
Edit this entry  
08
The Brawler

The Brawler

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
08
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
★★
Edit this entry  
08
Missing Link

Missing Link

1988
×
★★
Edit this entry  
08
Aroused

Aroused

1966
×
★★
Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
05
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★★
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Matriculated

Matriculated

2003
×
★★
Edit this entry  
23
World Record

World Record

2003
×
★★
Edit this entry  
23
Kid's Story

Kid's Story

2003
×
★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★
Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Assassins

Assassins

1995
×
★★
Edit this entry  
06
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Julie Darling

Julie Darling

1983
×
★★
Edit this entry  
16
The Other

The Other

1972
×
★★
Edit this entry  
14
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★
Edit this entry  
11
The Strange Name Movie

The Strange Name Movie

2017
×
★★
Edit this entry  
03
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
★★
Edit this entry  
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Death Race 2050

Death Race 2050

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★
Edit this entry  
30
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Edit this entry  
29
24×36

24×36

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Edit this entry