RSS feed for Rob

Rob has logged 395 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
The House

The House

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Program

Program

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
1941

1941

1979
×
★★★
Edit this entry  
16
The Last American Virgin

The Last American Virgin

1982
×
★★★
Edit this entry  
15
Zone Troopers

Zone Troopers

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Big Game

Big Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★
Edit this entry