RSS feed for Rob

Rob has logged 107 entries for films released in 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin

B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★
Edit this entry  
05
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Oddball

Oddball

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
A Grand Night In: The Story of Aardman

A Grand Night In: The Story of Aardman

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Dough

Dough

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The D Train

The D Train

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chuck Norris vs Communism

Chuck Norris vs Communism

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★★
Edit this entry  
22
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Edit this entry  
31
Results

Results

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Elstree 1976

Elstree 1976

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chaos on the Bridge

Chaos on the Bridge

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★½
Edit this entry