• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Metal Detector Maniac

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Heard She Got Married

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★

  • Sportin' Life

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Stunt Double

  • Irresistible

  • Coming Out

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★★½

  • New York New York

  • Some Kind of Connection

  • Visit