ethan has logged 26 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Edit this entry  
21
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry