RSS feed for Etan

Etan has logged 401 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Kate Bush: Christmas TV Special

Kate Bush: Christmas TV Special

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Edit this entry  
23
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
Edit this entry  
14
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
Edit this entry  
08
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
Edit this entry  
07
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
Edit this entry  
02
Daisies

Daisies

1966
×
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Day a Pig Fell into the Well

The Day a Pig Fell into the Well

1996
×
Edit this entry  
27
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
Edit this entry  
26
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cat Listening to Music

Cat Listening to Music

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Edit this entry  
13
Decoder

Decoder

1984
×
★½
Edit this entry  
09
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
06
1 P.M.

1 P.M.

1972
×
Edit this entry  
06
Money

Money

1985
×
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
Edit this entry  
03
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pickpocket

Pickpocket

1997
×
Edit this entry  
26
Flowing

Flowing

1956
×
Edit this entry  
25
Jesus Is King: A Kanye West Film

Jesus Is King: A Kanye West Film

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
Edit this entry  
23
Humanity and Paper Balloons

Humanity and Paper Balloons

1937
×
Edit this entry  
18
Record of a Tenement Gentleman

Record of a Tenement Gentleman

1947
×
Edit this entry  
16
Bad Burns

Bad Burns

1982
×
Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
07
Alphaville

Alphaville

1965
×
Edit this entry  
06
Laying Out

Laying Out

2019
×
Edit this entry  
06
Fit Model

Fit Model

2019
×
Edit this entry  
06
The Sky Is Clear and Blue Today

The Sky Is Clear and Blue Today

2019
×
Edit this entry  
06
the thing that kills me the most

the thing that kills me the most

2019
×
Edit this entry  
06
Foreign Powers

Foreign Powers

2019
×
Edit this entry  
06
Moving

Moving

2019
×
Edit this entry  
06
Caterina

Caterina

2019
×
Edit this entry  
06
Good News

Good News

2019
×
Edit this entry