• F9

    ★★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Color Out of Space

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Parasite

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Gwen

    ★★★

  • Shadow

    ★★½

  • Boarding School

    ★½

  • Alpha

    ★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Valley of Shadows

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Wherever You Go, There We Are

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Custody

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • Wasteland No. 1: Ardent Verdant

    ★★★

  • It

    ★★½

  • The Night I Swam

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam: The Origin V: Clash at Loum

    ★★★½

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Fantasy Sentences

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Breath

    ★★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2