• Barbie

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Caveat

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • Centigrade

    ★★

  • Hamilton

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Vanished

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • The Addams Family

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★