Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbie: Fairytopia

Barbie: Fairytopia

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry