Sort by

gabriel has logged 105 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alice & Viril

Alice & Viril

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Angela & Viril

Angela & Viril

1993
×
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BLACKPINK: The Movie

BLACKPINK: The Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry