RSS feed for Katie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Valentine

Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dark Dungeons

Dark Dungeons

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nation's Pride

Nation's Pride

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shark Lake

Shark Lake

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry