Sort by

eternalsunshin3 has logged 31 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Thirteen

Thirteen

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry