• Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ½

  • House of Gucci

    ★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★½

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ½

  • The Duel

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½