Ethan99 has logged 355 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enter the Ninjago

Enter the Ninjago

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bluetoes, the Christmas Elf

Bluetoes, the Christmas Elf

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Purl

Purl

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Santa Claus Switch

The Great Santa Claus Switch

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
nothing

nothing

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wiggles: Wiggly, Wiggly Christmas

The Wiggles: Wiggly, Wiggly Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barney's Great Adventure

Barney's Great Adventure

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bobbleheads: The Movie

Bobbleheads: The Movie

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bunny

Bunny

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alpha and Omega 2: A Howl-iday Adventure

Alpha and Omega 2: A Howl-iday Adventure

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Santa's Little Helpers

Santa's Little Helpers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry